PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: register
hu: regisztráció

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Options
hu: Lehetőségek

en: days
hu: napok

en: Successful payment URL
hu: Fizetési URL elfogadva

en: Price
hu: Ár

en: Customer
hu: Vevő

en: here
hu: ide

en: months
hu: hónap

en: Product
hu: Termék

en: Cancel payment URL
hu: Fizetési URL elvetve

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: years
hu: év

en: weeks
hu: hét

en: Order ID
hu: Rendelésazonosító

en: A payment has been accepted.
hu: A fizetés el lett fogadva.

en: Subscription options
hu: Feliratkozási lehetőségek

en: Tax
hu: Adó

en: IPN attempted with invalid order ID.
hu: IPN kísérlet érvénytelen rendelés-azonosítóval.

en: IPN attempted for non-existent order.
hu: IPN kísérlet nem létező rendeléshez.

en: IPN transaction verified.
hu: IPN tranzakció ellenőrizve.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
hu: A PayPal sztornózta a fizetést és !amount !currency visszakerült a számlára.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
hu: PayPal-tranzakció azonosítója: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
hu: A vevő fizetése el lett utasítva.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
hu: Az engedélyezés el lett utasítva és nem gyűjthető be.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
hu: A vevő bankszámláról történő fizetési kísérlete nem volt sikeres.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
hu: A fizetés függőben a PayPalnál: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
hu: A PayPal visszavette a fizetést!

en: The authorization has been voided.
hu: Az engedélyezés érvénytelenítve lett.

en: IPN transaction failed verification.
hu: Az IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
hu: A rendeléshez szükséges IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: payment settings
hu: fizetési beállítások

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
hu: @amount @currency összegű fizetés PayPalon keresztül lett elküldve.
