PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: register
pt: registre-se

en: Default:
pt: Padrão:

en: Options
pt: Opções

en: days
pt: dias

en: Price
pt: Preço

en: Customer
pt: Cliente

en: here
pt: aqui

en: months
pt: meses

en: Product
pt: Produto

en: years
pt: anos

en: weeks
pt: semanas

en: Order ID
pt: ID do pedido

en: A payment has been accepted.
pt: Um pagamento foi aceito.

en: Subscription options
pt: Configurações de assinatura

en: Tax
pt: Imposto

en: You have denied the customer's payment.
pt: Você negou o pagamento do cliente.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
pt: Pagamento pendente no PayPal: @reason

en: The authorization has been voided.
pt: A autorização foi invalidada.

en: Image preview
pt: Pré-visualização da imagem

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: payment settings
pt: configurações de pagamento

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
pt: Pagamento de @amount @currency recebido através do PayPal.
