Ubercart Payment Method Adjustments (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Adjustment
hu: Igazítás

en: Default gateway
hu: Alapértelmezett átjáró

en: Receive a !adjustment discount when paying by !method.
hu: !adjustment kedvezmény !method fizetési módnál.

en: There is a !adjustment fee when paying by !method.
hu: !method fizetési mód !adjustment díj ellenében lehetséges.

en: @name fee
hu: @name díj

en: @name discount
hu: @name kedvezmény

en: Associate a fee or discount with a payment method at checkout.
hu: Díjat, vagy kedvezményt társít a fizetési módhoz a pénztárnál.

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés
