Ubercart Payment Method Adjustments (6.x-1.0) - en to lt translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Weight
lt: Svoris

en: Payment method
lt: Apmokėjimo būdas

en: Adjustment
lt: Koregavimas

en: Return payment method subtotal adjustments
lt: Sugrąžinti apmokėjimo būdo sumos koregavimus

en: The adjustment field can be used to associate a fee or discount with a payment method.  Specify a value that is a flat amount or a percentage of the subtotal to be added or subtracted when a payment method is chosen at checkout. Examples: 3%, 1.00, -5.5%, -2
lt: Koregavimo laukas gali būti naudojamas norint priskirti mokestį arba nuolaidą konkrečiam apmokėjimo būdui. Nurodyta reikšmė gali būti konkreti suma arba procentas nuo prekių sumos kurie bus pridėti ar atimti kai apmokėjimo būdas bus pasirinktas perkant. Pavyzdžiai: 3%, 1.00 -5.5%, -2

en: Default gateway
lt: Numatytieji vartai

en: No payment methods found.
lt: Nerasta jokių apmokėjimo būdų.

en: Receive a !adjustment discount when paying by !method.
lt: Gaukite !adjustment nuolaidą apmokėdami būdu "!method".

en: There is a !adjustment fee when paying by !method.
lt: Mokant būdu "!method" taikomas papildomas !adjustment mokestis.

en: @name fee
lt: @name mokestis

en: @name discount
lt: @name nuolaida

en: Payment Method Adjustments
lt: Apmokėjimo būdo koregavimai

en: Associate a fee or discount with a payment method at checkout.
lt: Susieti mokestį arba nuolaidą su apmokėjimo būdu pirkimo metu.

en: Ubercart - payment
lt: Ubercart - apmokėjimas
