Ubercart Payment Method Adjustments (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Adjustment
pt: Ajuste

en: Default gateway
pt: Gateway padrão

en: No payment methods found.
pt: Nenhum método de pagamento foi encontrado.

en: Receive a !adjustment discount when paying by !method.
pt: Ganhe um desconto de !adjustment pagando com !method.

en: There is a !adjustment fee when paying by !method.
pt: Existe um valor de !adjustment quando o pagamento !method for selecionado.

en: @name fee
pt: valor @name

en: @name discount
pt: desconto @name

en: Associate a fee or discount with a payment method at checkout.
pt: Associa uma taxa ou desconto a um método de pagamento no fechamento do pedido.

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento
