Ubercart Product Keys (6.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Si

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Import
it: Importa

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Separator
it: Separatore

en: Recipients
it: Destinatari

en: Sender
it: Mittente

en: Stock
it: Scorta

en: SKU
it: SKU - Stock Keeping Unit

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Order
it: Ordinamento

en: Key
it: Chiave

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Product
it: Prodotto

en: Order ID
it: ID ordine

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
it: Si possono usare gli schemi di sostituzione nei campi del modulo email e destinatari, nell'oggetto e nel testo del messaggio.

en: @name replacement patterns
it: Schemi di sostituzione @name

en: The "From" address.
it: L'indirizzo "Da".

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
it: Inserire gli indirizzi email che devono ricevere le notifiche, one per riga. Si possono usare i token order per gli indirizzi email dinamici.
