Ubercart Product Keys (6.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Next
de: Nächste

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: Message
de: Nachricht

en: Import
de: Importieren

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Recipients
de: Empfänger

en: Sender
de: -Absender

en: Stock
de: Lager

en: SKU
de: Artikelnummer

en: Save changes
de: Änderungen speichern

en: Order
de: Reihenfolge

en: Expiration date
de: Ablaufdatum

en: Key
de: Schlüssel

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Activation
de: Aktivierung

en: Product
de: Artikel

en: Order ID
de: Bestellnummer

en: Revoked
de: Widerrufen

en: Sequences
de: Sequenzen

en: @name replacement patterns
de: Ersatzmuster @name

en: ca
de: ca.

en: The "From" address.
de: Absenderadresse

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
de: Geben Sie an, an welche Mailadresse Benachrichtigungen gesandt werden sollen. In jeder Zeile eine Adresse eingeben. Für dynamische Mailadressen können Sie Order-Tokens verwenden.

en: Key ID
de: Schlüsselkennung
