Ubercart Product Keys (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Import
fr: Importer

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Separator
fr: Séparateur

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Sender
fr: Expéditeur

en: SKU
fr: Référence

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Order
fr: Ordre

en: Expiration date
fr: Date d'expiration

en: Key
fr: Clef

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Product
fr: Produit

en: Order ID
fr: Identifiant de la commande

en: Revoked
fr: Annulé(e)

en: Sequence
fr: Séquence

en: Product key
fr: Clé du produit

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
fr: Vous pouvez utiliser les modèles de substitution dans l'expéditeur de l'e-mail et les champs des destinataires, l'objet, et le corps du message.

en: @name replacement patterns
fr: @name motifs de substitution

en: The "From" address.
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
fr: Saisir l'adresse de courriel à laquelle les notifications seront envoyées, une par ligne. Il est possible d'utiliser des jetons pour définir l'adresse de courriel dynamiquement.

en: 1 sequence | @count sequences
fr[0]: 1 séquence
fr[1]: @count séquences

en: sequence | @count sequences
fr[0]: séquence
fr[1]: @count séquences

en: 1 sequence deleted. | @count sequences deleted
fr[0]: 1 séquence supprimée.
fr[1]: @count séquences supprimées
