Ubercart Product Keys (6.x-1.1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: Import
ja: インポート

en: Unknown
ja: 不明

en: Separator
ja: セパレーター

en: Recipients
ja: 受信者

en: Sender
ja: 送信者

en: Stock
ja: 在庫

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Order
ja: オーダー

en: Expiration date
ja: 有効期限

en: Key
ja: キー

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Product
ja: 商品

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Sequence
ja: シーケンス

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
ja: メールフォームの受取人フィールドや件名、本文に置換パターンを使用することができます。

en: @name replacement patterns
ja: @name置換パターン

en: The "From" address.
ja: 「送信者」アドレス。

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
ja: お知らせを受け取るメールアドレスを入力してください。複数の場合は改行で区切ります。注文トークンを使用して動的にメールアドレスを指定することができます。
