Ubercart Product Power Tools (6.x-1.10) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: weight
de: Gewichtung

en: Submit
de: Absenden

en: Actions
de: Aktionen

en: Cost
de: Kosten

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Length
de: Länge

en: Dimensions
de: Abmessungen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: List price
de: UVP

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Pounds
de: Pfund

en: Grams
de: Gramm

en: Kilograms
de: Kilogramm

en: Ounces
de: Unzen

en: Inches
de: Zoll

en: Feet
de: Fuß

en: width
de: Breite

en: height
de: Höhe

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
de: Direkter Ersatz von Text wird bevorzugt, um mögliche HTML-Fehler zu vermeiden.

en: Sell price
de: Verkaufspreis

en: Physical dimensions of the packaged product.
de: Physikalische Maße des verpackten Artikels.

en: Units of measurement
de: Masseinheiten

en: Centimeters
de: Zentimeter

en: Millimeters
de: Millimeter

en: Unit of measurement
de: Maßeinheit

en: For a package containing only this product, how many are in it?
de: Wie oft ist der Artikel in einem Gebinde enthalten das nur diesen Artikel enthält.

en: Default quantity to add to cart
de: Standard Menge die dem Warenkorb hinzugefügt wird.

en: boolean
de: boolesch

en: length
de: Länge
