Ubercart Product Power Tools (6.x-1.11) - en to es translation catalogue (30 entries)

en: weight
es: peso

en: Submit
es: Enviar

en: Actions
es: Acciones

en: Cost
es: Coste

en: Edit
es: Editar

en: Weight
es: Peso

en: Update
es: Actualizar

en: Length
es: Longitud

en: Dimensions
es: Dimensiones

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: List price
es: Precio recomendado

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Pounds
es: Libras

en: Grams
es: Gramos

en: Kilograms
es: Kilogramos

en: Ounces
es: Onzas

en: Inches
es: Pulgadas

en: Feet
es: Pies

en: width
es: ancho

en: height
es: alto

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
es: ¡Preferir reemplazar raw-text por texto para evitar problemas con las entidades HTML!

en: Sell price
es: Precio de venta

en: Physical dimensions of the packaged product.
es: Dimensiones físicas del producto empaquetado.

en: Units of measurement
es: Unidades de medida

en: Centimeters
es: Centímetros

en: Millimeters
es: Milímetros

en: Unit of measurement
es: Unidad de medida

en: For a package containing only this product, how many are in it?
es: En un paquete que contiene sólo este producto, ¿cuántas unidades hay en su interior?

en: Default quantity to add to cart
es: Cantidad predeterminada para agregar a cesta
