Ubercart Product Power Tools (6.x-1.13) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Actions
uk: Дії

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Cost
uk: Вартість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Update
uk: Оновити

en: Length
uk: Довжина

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Sell Price
uk: Ціна продажу

en: Stock
uk: Товарні запаси

en: Clone
uk: Клонувати

en: List price
uk: Ціна за прейскурантом

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Shipping
uk: Доставка

en: Pounds
uk: Фунти

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Ounces
uk: Унції

en: Inches
uk: Дюйми

en: Feet
uk: Фути

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
uk: Воліти замінники неформатованого тексту для запобігання складнощів з HTML-тегами!

en: Sell price
uk: Відпускна ціна

en: List Price
uk: Ціна по каталогу

en: Physical dimensions of the packaged product.
uk: Фізичні розміри упакованого товару

en: Units of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: Centimeters
uk: Сантиметри

en: Millimeters
uk: Міліметри

en: Unit of measurement
uk: Одиниці вимірювання

en: For a package containing only this product, how many are in it?
uk: Скільки товарів включає комплект, який містить тільки даний товар?

en: Default quantity to add to cart
uk: Кількість, що додається у кошик, за замовчуванням.

en: use PHP for sku patterns
uk: використовувати php для шаблонів SKU

en: Product Classes
uk: Класи товарів
