Ubercart Product Power Tools (6.x-1.5) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: weight
hu: súly

en: Submit
hu: Beküldés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cost
hu: Költség

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Update
hu: Frissítés

en: Length
hu: Hosszúság

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: List price
hu: Listaár

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Pounds
hu: Font

en: Grams
hu: Gramm

en: Kilograms
hu: Kilogramm

en: Ounces
hu: Uncia

en: Inches
hu: Hüvelyk

en: Feet
hu: Láb

en: width
hu: szélesség

en: height
hu: magasság

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
hu: A HTML entitás problémák miatt a szövegben a „raw-text” helyettesítők részesülnek előnyben!

en: Sell price
hu: Eladási ár

en: Physical dimensions of the packaged product.
hu: A csomagolt termék fizikai méretei.

en: Units of measurement
hu: Mértékegység

en: Centimeters
hu: Centiméter

en: Millimeters
hu: Milliméter

en: Unit of measurement
hu: Mértékegység

en: For a package containing only this product, how many are in it?
hu: Ha egy csomag csak ezt a terméket tartalmazza, hány darab van benne?

en: Default quantity to add to cart
hu: Alapértelmezett mennyiség kosárba helyezéskor

en: Package Quantity
hu: Csomagmennyíség

en: Perhaps you need to change the <a href="@url">configuration settings</a> for this content type.
hu: Előfordulhat, hogy meg kell változtatni a <a href="@url">beállításokat</a> ennél a tartalomtípusnál.

en: boolean
hu: logikai

en: length
hu: hosszúság
