Ubercart Product Power Tools (6.x-1.6) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: weight
pt: peso

en: Submit
pt: Enviar

en: Actions
pt: Ações

en: Cost
pt: Custo

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Update
pt: Atualizar

en: Length
pt: Comprimento

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: List price
pt: Preço de tabela

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Pounds
pt: Libras

en: Grams
pt: Gramas

en: Kilograms
pt: Quilogramas

en: Ounces
pt: Onças

en: Inches
pt: Polegadas

en: Feet
pt: Pés

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
pt: Preferir substituições de raw-text para evitar problemas com entidades HTML!

en: Sell price
pt: Preço de venda

en: Physical dimensions of the packaged product.
pt: Dimensões físicas do produto embalado.

en: Units of measurement
pt: Unidades de medida

en: Centimeters
pt: Centímetros

en: Millimeters
pt: Milímetros

en: Unit of measurement
pt: Unidade de medida

en: For a package containing only this product, how many are in it?
pt: Quantas unidades deste produto cabem em um pacote contendo apenas este produto?

en: Default quantity to add to cart
pt: Quantidade padrão para adicionar ao carrinho
