Ubercart Product Power Tools (6.x-1.7) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: weight
ja: ウェイト

en: Submit
ja: 送信

en: Actions
ja: アクション

en: Cost
ja: 原価

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Update
ja: 更新

en: Length
ja: 長さ

en: Dimensions
ja: サイズ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: List price
ja: 希望小売価格

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Pounds
ja: ポンド

en: Grams
ja: グラム

en: Kilograms
ja: キログラム

en: Ounces
ja: オンス

en: Inches
ja: インチ

en: Feet
ja: フィート

en: width
ja: 横幅

en: height
ja: 高さ

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ja: HTML 要素での問題を回避するため、プレーンテキストで置き換えてください！

en: Sell price
ja: 販売価格

en: Physical dimensions of the packaged product.
ja: 梱包した商品の物理的な寸法。

en: Units of measurement
ja: 単位

en: Centimeters
ja: センチメートル

en: Millimeters
ja: ミリメートル

en: Unit of measurement
ja: 単位

en: For a package containing only this product, how many are in it?
ja: 同一の商品をパッケージにする場合、どれだけの数を同梱できますか？

en: Default quantity to add to cart
ja: 「カートに入れる」のデフォルトの数量

en: Show List Price field on product entry form
ja: 商品入力フォームに希望小売価格フィールドを表示

en: Hide List Price field & Use Sell Price Value entered on product form
ja: 希望小売価格フィールドを隠し、製品フォームに入力された販売価格の値を使う

en: Hide List Price field & Use default value below:
ja: 希望小売価格フィールドを隠し、以下の規定値を使う

en: default list price value
ja: 規定の希望小売価格
