Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.2) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Default
es: Por defecto

en: N/A
es: N/D

en: Order
es: Pedido

en: Ubercart - payment
es: Ubercart - pagos

en: Transaction type
es: Tipo de transacción

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
es: No hemos podido procesar el pago de su tarjeta de crédito. Por favor, compruebe los detalles de su tarjeta y vuelva a intentarlo. Si el problema persiste, comuníquese con nosotros para completar su pedido.

en: Card type
es: Tipo de tarjeta

en: Payment failed: @message
es: Pago fallido: @message
