Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-1.4) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Default
pt: Padrão

en: N/A
pt: N/D

en: Order
pt: Pedido

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Transaction type
pt: Tipo de transação

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
pt: Não foi possível processar o seu pagamento com cartão de crédito. Por favor verifique os dados e tente novamente. Se o problema persistir entre em contato conosco.

en: Card type
pt: Tipo de cartão
