Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Default
tr: Varsayılan

en: Card Type
tr: Kart Türü

en: Card Number
tr: Kart Numarası

en: Order
tr: Sıralama

en: Expiration
tr: Son Kullanma Tarihi

en: American Express
tr: Amerikan Express

en: Ubercart - payment
tr: Ödeme

en: Transaction type
tr: İşlem tipi

en: Return to order view screen.
tr: Sipariş Ekranına geri dön.

en: Credit card terminal: Order @order_id
tr: Kredi kartı terminali: Sipariş @order_id

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
tr: Kredi Kartı ödemeniz yapılamadı! Kart bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun ve tekrar deneyiniz. Problem devam ederse, bizimle irtibat kurunuz.

en: (Last 4)
tr: (Son 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
tr: Yanlış bir Kredi Kartı numarası girdiniz.

en: You have entered an invalid CVV number.
tr: Yanlış bir CVV kodu girdiniz.

en: Card Type:
tr: Kart Türü:

en: Card Number:
tr: Kart Numarası:

en: Expiration:
tr: S. Kullanma Tarihi:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
tr: Fatura bilgileriniz girilen kredi kartı fatura adresiyle aynı olmalıdır aksi taktirde ödemeniz işleme konulmayacaktır.

en: Card type
tr: Kart türü

en: What's the CVV?
tr: CVV nedir?

en: Order total: @total
tr: Sipariş toplamı: @total

en: Balance: @balance
tr: Bakiye: @balance

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
tr: Kredi kartı başarıyla işlenmiştir. Daha fazla bilgi için yönetici yorumlarına bakın.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
tr: Kredi kartı işleminde bir hata oldu. Ayrıntılar için yönetici yorumlarına bakın.

en: Card
tr: Kart
