Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Actions
cs: Akce

en: Default
cs: Výchozí

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Card Type
cs: Typ karty

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Transaction type
cs: Typ transakce

en: Return to order view screen.
cs: Návrat na stránku zobrazení objednávky.

en: Credit card terminal: Order @order_id
cs: Terminál kreditních karet: Objednávka @order_id

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
cs: Vaši platbu kreditní kartou nebylo možné zpracovat. Prosím zkontrolujte, zda jste zadali správné údaje o Vaší kreditní kartě a zkuste to znova. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme dokončit odbavení Vaší objednávky.

en: (Last 4)
cs: (Poslední 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
cs: Bylo zadáno neplatné čislo kreditní karty.

en: You have entered an invalid CVV number.
cs: Zadali jste neplatné bezpečnostní číslo CVV.

en: Card Type:
cs: Typ karty:

en: Card Number:
cs: Číslo karty:

en: Expiration:
cs: Platnost do:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
cs: Vaše fakturační údaje musí souhlasit s adresou uvedenou na Vaší kreditní kartě, jinak nebudeme schopni zpracovat Vaši objednávku.

en: Card type
cs: Typ karty

en: What's the CVV?
cs: Co je to CVV?

en: Process card
cs: Zpracování karty

en: Order total: @total
cs: Objednávka celkem: @total

en: Balance: @balance
cs: Bilance: @balance

en: Charge amount
cs: Účtovaná částka

en: Authorize amount only
cs: Schválit pouze částku

en: Capture amount to this authorization
cs: Uchovat množství pro tuto autorizaci

en: Customer references
cs: Předvolby zákazníka

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
cs: Použít dostupná tlačítka v této sadě polí pro výběry a akce na zákaznické referenci.

en: Select references
cs: Vybrat reference

en: Credit amount to this reference
cs: Připsat částku této referenci

en: You must enter a positive number for the amount.
cs: Částku musíte zadat jako kladné číslo.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
cs: Kreditní karta byla vpořádku zpracována. Další detaily naleznete v komentáři administrátora.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
cs: Během zpracování údajů platební karty došlo k chybě. Podrobnosti najdete ve správcovských komentářích k objednávce.

en: view order
cs: zobrazit objednávku

en: Payment failed for order @order_id: @message
cs: Platba pro objednávku @order_id selhala: @message
