Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Actions
da: Handlinger

en: Default
da: Standard

en: Placeholder tokens
da: Pladsholder-symboler

en: Card Type
da: Korttype

en: Card Number
da: Kortnummer

en: Order
da: Rækkefølge

en: Expiration
da: Udløb

en: Account type
da: Kontotype

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: Return to order view screen.
da: Retur til ordreoversigt

en: Credit card terminal: Order @order_id
da: Kreditkortterminal: Ordre @order_id

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
da: Der opstod en fejl i betalingen med kreditkortet. Kan skyldes at du har tastet forkerte oplysninger fra kreditkortet. Venligst prøv igen. Er der stadig problemer, bedes du kontakte os for at gennemføre din ordre.

en: (Last 4)
da: (Sidste 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
da: Du har indtastet et ugyldigt kreditkortnummer.

en: You have entered an invalid CVV number.
da: Kontrolcifrene er ikke korrekte.

en: CVV
da: Kontrolcifre

en: Card Type:
da: Korttype:

en: Card Number:
da: Kortnummer:

en: Expiration:
da: Udløb:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
da: Dine fakturerings oplysninger skal være den samme som faktureringsadressen for det kreditkort der blev angivet nedenfor, eller vil vi ikke være i stand til at gennemføre betalingen.

en: Card type
da: Korttype

en: What's the CVV?
da: Hvad er kontrolcifre?

en: Order total: @total
da: Ordretotal: @total

en: Balance: @balance
da: Saldo: @balance

en: Charge amount
da: Beløb der hæves

en: Authorize amount only
da: Godkend kun beløb

en: Capture amount to this authorization
da: Træk beløb i henhold til denne tilladelse.

en: Customer references
da: Kundereference

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
da: Brug de tilgængelige knapper i dette fieldset til at vælge og handle på en kundereference.

en: Select references
da: Vælg henvisninger

en: Credit amount to this reference
da: Kreditbeløb til denne reference

en: You must enter a positive number for the amount.
da: Antal må ikke være negativt

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
da: Kreditkortet blev behandlet med succes. Se admin kommentarer for yderligere informationer.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
da: Der opstod en fejl i kreditkortbetalingen. Se kommentarerne fra administrator.

en: Displays a form to process a credit card payment.
da: Viser en formular for at behandle en kreditkortsbetaling.

en: view order
da: vis ordre

en: Payment failed for order @order_id: @message
da: Betaling for følgende ordre mislykkedes @order_id: @message

en: Card
da: Kort
