Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Card Type
hu: Kártya típusa

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Order
hu: Rendelés

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Transaction type
hu: Tranzakciótípus

en: Return to order view screen.
hu: Vissza a rendeléshez.

en: Credit card terminal: Order @order_id
hu: Hitelkártya-terminál: @order_id megrendelés

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
hu: Hitelkártyás fizetését nem sikerült feldolgozni. Ellenőrizze kártyája adatait és próbálja újra. Ha a probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba velünk rendelése elküldése ügyében.

en: (Last 4)
hu: (Utolsó 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: Card Type:
hu: A kártya típusa:

en: Card Number:
hu: Kártyaszám:

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
hu: A beírt fizetési adatoknak egyezniük kell a kártyához rendelt címmel, ellenkező esetben a fizetést elutasítjuk.

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: What's the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: Process card
hu: Kártya feldolgozása

en: Order total: @total
hu: Rendelés végösszege: @total

en: Balance: @balance
hu: Egyenleg: @balance

en: Charge amount
hu: Terhelési összeg

en: Authorize amount only
hu: Csak a mennyiség engedélyezése

en: Capture amount to this authorization
hu: Mennyiség rögzítése ehhez az engedélyhez

en: Customer references
hu: Vevői hivatkozások

en: Select references
hu: Hivatkozások kiválasztása

en: Credit amount to this reference
hu: Hitelösszeg ehhez a hivatkozáshoz

en: You must enter a positive number for the amount.
hu: Az összegnek pozitív számnak kell lennie.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
hu: A bankkártya feldolgozása sikerült. Az adminisztrációs megjegyzések tartalmazzák a további részleteket.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
hu: Hiba történt a bankkártya feldolgozása közben. Az admin megjegyzések tartalmazzák a részleteket.

en: Displays a form to process a credit card payment.
hu: Megjelenít egy űrlapot a bankkártyás fizetéshez.

en: view order
hu: rendelés megtekintése

en: Payment failed for order @order_id: @message
hu: @order_id rendelés kifizetése sikertelen: @message

en: Card
hu: Kártya
