Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Default
nl: Standaard

en: Placeholder tokens
nl: Tokens

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Card Type
nl: Kaarttype

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Order
nl: Volgorde

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Account type
nl: Account-type

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Return to order view screen.
nl: Terug naar het besteloverzicht.

en: Credit card terminal: Order @order_id
nl: Creditcard kassa: Bestelling @order_id

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
nl: Uw creditcard-betaling is niet verwerkt. Controleer uw kaartgegevens en probeer opnieuw. Indien het probleem zich blijft voordoen, neem dan contact op met onze klantenservice.

en: (Last 4)
nl: (Laatste 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: You have entered an invalid CVV number.
nl: U hebt een ongeldige CVC code ingegeven.

en: CVV
nl: CVC

en: Card Type:
nl: Kaarttype:

en: Card Number:
nl: Kaartnummer:

en: Expiration:
nl: Vervaldatum:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
nl: Uw betalingsinformatie

en: Card type
nl: Kaarttype

en: What's the CVV?
nl: Wat is CVC?

en: Process card
nl: Verwerk kaart

en: Order total: @total
nl: Totaal: @total

en: Balance: @balance
nl: Saldo: @balance

en: Charge amount
nl: Debiteer bedrag

en: Authorize amount only
nl: Slechts bedrag autoriseren

en: Capture amount to this authorization
nl: Reserveer bedrag bij deze autorisatie

en: Customer references
nl: Klantreferenties

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
nl: Gebruik de beschikbare knoppen in dit formulier om te selecteren en actie te ondernemen op een klantreferentie.

en: Select references
nl: Selecteer referenties

en: Credit amount to this reference
nl: Crediteer bedrag aan deze referentie

en: You must enter a positive number for the amount.
nl: Voer een positief getal in voor het bedrag.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
nl: De creditcard is met succes verwerkt. Zie de opmerkingen van de beheerder voor meer details.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van de creditcard. Zie de beheercommentaren voor meer details.

en: Displays a form to process a credit card payment.
nl: Geeft een formulier weer voor het verwerken van een credit card-betaling.

en: view order
nl: bestelling bekijken

en: Payment failed for order @order_id: @message
nl: Betaling mislukt voor bestelling @order_id: @message

en: Card
nl: Kaart
