Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Default
ro: Implicit

en: Placeholder tokens
ro: Token-uri substituente

en: N/A
ro: N/D

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Order
ro: Comandă

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
ro: Plata cu card de credit nu a fost efectuată. Vă rugăm să verificaţi detaliile cardului de credit şi încercaţi din nou. Dacă problema persistă, vă rugăm să ne contactaţi pentru a definitivarea comenzii.

en: You have entered an invalid credit card number.
ro: Aţi introdus un număr de card de credit invalid.

en: You have entered an invalid CVV number.
ro: Numărul CVV introdus este invalid.

en: Card Type:
ro: Tip card:

en: Card Number:
ro: Numărul cardului:

en: Card type
ro: Tip de card
