Sage Pay Go Direct Payment Gateway for Ubercart (6.x-3.0) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Default
sv: Förvald

en: Placeholder tokens
sv: Ersättningstecken

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Card Type
sv: Korttyp

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Order
sv: Ordning

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Return to order view screen.
sv: Gå tillbaka till beställningsidan.

en: Credit card terminal: Order @order_id
sv: Kreditkortsterminal: Beställning @order_id

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
sv: Vi kunde inte behandla din kortbetalning. Var vänlig kontrollera dina kortdetaljer och försök igen. Om problemet kvarstår, kontakta oss för att slutföra din beställning.

en: (Last 4)
sv: (Sista 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
sv: Du har angivit ett ogiltigt kontokortsnummer.

en: You have entered an invalid CVV number.
sv: Du har angett ett ogiltigt CVV-nummer.

en: Card Type:
sv: Korttyp:

en: Card Number:
sv: Kortnummer:

en: Expiration:
sv: Utgångsdatum:

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
sv: Din faktureringsinformation måste matcha faktureringsadressen för kontokortet nedan annars kommer vi inte att kunna behandla din betalning.

en: Card type
sv: Korttyp

en: What's the CVV?
sv: Vad är CVV?

en: Process card
sv: Behandla kort

en: Order total: @total
sv: Total beställning: @total

en: Balance: @balance
sv: Saldo: @balance

en: Charge amount
sv: Kostnad

en: Authorize amount only
sv: Godkänn endast belopp

en: Capture amount to this authorization
sv: Spara belopp för denna tillåtelse

en: Customer references
sv: Kundreferenser

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
sv: Använd de tillgängliga knapparna i dessa fält för att välj och agera på en kunds referens.

en: Select references
sv: Välj referenser

en: Credit amount to this reference
sv: Kreditbelopp för denna referens

en: You must enter a positive number for the amount.
sv: Du måste ange ett positivt tal för beloppet.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
sv: Behandlingen av kontokortet lyckades. Kolla administratörens kommentar för mer detaljer.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
sv: Det inträffade ett fel när ditt kontokort skulle behandlas. Kolla administratörens kommentar för mer detaljer.

en: Displays a form to process a credit card payment.
sv: Visar ett formulär för att behandla kontokortsbetalningar.

en: view order
sv: visa beställning

en: Payment failed for order @order_id: @message
sv: Betalningen misslyckades för beställning @order_id: @message

en: Card
sv: Kort
