UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (95 entries)

en: Next
da: Næste

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: edit
da: redigér

en: Total
da: I alt

en: Amount
da: Beløb

en: Order
da: Rækkefølge

en: Remaining
da: Resterende

en: Left
da: Venstre

en: Recurring Payments
da: Tilbagevendende betaling

en: day(s)
da: dag(e)

en: week(s)
da: uge(r)

en: month(s)
da: måned(er)

en: cancel
da: fortryd

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Please contact an administrator to solve the issue.
da: Kontakt venligst en administrator for at løse problemet.

en: year(s)
da: år

en: Charge
da: Opkræve

en: Cancel the recurring fee?
da: Afbryd den tilbagevendende betaling

en: Cancel a recurring fee.
da: Afbryd en tilbagevendende betaling

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
da: Denne handling kan ikke fortrydes og kan resultere i en ophævelse af abonnementservices.

en: Recurring fees
da: Tilbagevendende gebyrer

en: View the recurring fees on your orders.
da: Vis de tilbagevendende gebyrer på dine ordrer.

en: Charge recurring fee @fee?
da: Opkræv tilbagevendende betaling @fee?

en: Edit recurring fee @fee
da: Redigér tilbagevendende betaling @fee

en: Delete recurring fee @fee?
da: Slet tilbagevendende betaling @fee?

en: There are no payment methods configured for orders with recurring fees!
da: Der er ingen betalingsmetoder konfigureret til ordrer med tilbagevendende gebyrer!

en: Process the recurring fees associated with products on this order.
da: Behandle de tilbagevendende betalinger forbundet med varer i denne ordre.

en: This action will not be available after any fees are successfully processed.<br /><b>Important:</b> You must verify that the credit card information is correct before processing the fees!
da: Denne handling vil ikke være tilgængelig efter eventuelle betalinger er behandlet.<br /><b>Vigtigt:</b> Du skal bekræfte, at kreditkort-oplysningerne er korrekte, før behandlingen af betalingerne!

en: The recurring fee for product @model failed.
da: Tilbagevendende betaling for vare @model mislykkedes.

en: One or more recurring fees failed to process as indicated in the admin comments.
da: Behandlingen af en eller flere tilbagevendende betalinger mislykkedes, som angivet i administratorens kommentare.

en: !successes recurring fees processed successfully; !fails failed.
da: !successes behandling af tilbagevendende betaling lykkedes; !fails mislykkedes.

en: Your order cannot be completed, because we could not process your recurring payment. Please review your payment details and contact us to complete your order if the problem persists.
da: Din ordre kan ikke fuldføres, fordi vi ikke kunne behandle din tilbagevendende betaling. Gennemgå venligst dine betalingsoplysninger og kontakt os for at fuldføre din ordre, hvis problemet fortsætter.

en: Recurring fee
da: Tilbagevendende betaling

en: You can only use the credit card payment method with the uc_recurring handler.
da: Du kan kun bruge kreditkort-betalingsmetoden med uc_recurring handler.

en: Recurring fee <a href="!url">!fee</a> added to order.
da: Tilbagevendende betaling <a href="!url">!fee</a> tilføjet til ordre.

en: charge
da: Hæv fra konto

en: Recurring payment expires
da: Tilbagevendende betaling udløber

en: Payment is charged successfully
da: Betalingen er gennemført succesfuldt

en: Payment charge fails
da: Betalings-opkrævning mislykkes

en: Select the applicable product model/SKU for this fee.
da: Vælg den gældende produktmodel/SKU for denne betaling.

en: Recurring fee amount
da: Tilbagevendende betalingsbeløb

en: Charge this amount each billing period.<br />The product price is still charged at checkout.
da: Træk dette beløb hver faktureringsperiode. <br /> Vareprisen opkræves stadig ved checkout.

en: Initial charge
da: Start betaling

en: Specify the time to wait to start charging the recurring fee after checkout. Remember the product price will be charged at the time of checkout.
da: Angiv den tid der skal ventes, før der trækkes tilbagevendende betaling efter Checkout. Husk produktets pris vil blive opkrævet på tidspunktet for Checkout.

en: Regular interval
da: Regelmæssigt interval

en: Specify the length of the billing period for this fee.
da: Angiv længden af faktureringsperioden for denne betaling.

en: Number of billing periods
da: Antal faktureringsperioder

en: Specify how many times the recurring fee will be charged.
da: Angiv hvor mange gange den tilbagevendende betaling vil blive opkrævet.

en: Only positive whole number values are accepted for the number of billing periods.
da: Kun positive hele tal accepteres som antallet af faktureringsperioder.

en: this product
da: denne vare

en: product @model
da: vare @model

en: !num times
da: !num gange

en: When @product is purchased, add a fee for !amount charged first after !initial and every !regular after that !intervals.
da: Når @product er købt, tilføj et gebyr på !amount der først trækkes efter !initial og hver !regular efter at !intervals.

en: Recurring fee handler
da: Tilbagevendende betaling håndteringen

en: Select a module to process recurring fees on your site.
da: Vælg et modul til at behandle tilbagevendende betalinger på din hjemmeside.

en: Valid payment methods for orders with recurring fees
da: Gyldige betalingsmetoder for ordrer med tilbagevendende gebyrer

en: Only selected payment methods will be available for customers purchasing products with recurring fees.<br/>It is up to you to make sure your chosen handler is compatible with the payment methods you select.<br />For example, the uc_recurring handler is only compatible with the Credit Card payment method.
da: Kun udvalgte betalingsmetoder vil være tilgængelige for kunder, der køber produkter med tilbagevendende gebyrer. <br/> Det er op til dig at sørge for, at din valgte håndtering er kompatibel med de betalingsmetoder, du vælger. <br /> For eksempel er uc_recurring håndtering kun kompatibel med Kreditkort betalingsmetoden.

en: Attempt to process recurring fees during checkout.
da: Forsøg på at behandle tilbagevendende gebyrer under checkout.

en: If not selected, you must have an alternate way of processing fees.<br />With the default handler, this is only possible in credit card debug mode.
da: Hvis der ikke er valgt, skal du have en alternativ måde at behandle gebyrer. <br /> Med standard håndtering, er det kun muligt i kreditkort fejlretningstilstand.

en: Action to take if a recurring fee fails to process during checkout
da: Gør dette, hvis et tilbagevendende gebyr ikke behandles under checkout

en: Regardless of your selection, an admin comment will report the failure.<br/><strong>Note:</strong> Even if you select the first option, checkout will complete if another payment has already been captured.
da: Uanset dit valg, vil en administrator kommentar rapportere om fejlen.<br/> <strong> Note: </ strong> Selv hvis du vælger den første mulighed, vil checkout fuldføres, hvis en anden betaling allerede er blevet gemt.

en: Return a failed message and do not complete checkout.
da: Returner en mislykket besked og fuldfør ikke Checkout.

en: Return a failed message but complete checkout.
da: Returner en mislykket besked, men fuldfør checkout.

en: Show no message and complete checkout.
da: Hvis ikke nogen besked og fuldfør checkout.

en: Next charge
da: Næste opkrævning

en: Are you sure you want to cancel your recurring fee?
da: Er du sikker på at du vil annullere din tilbagevendende betaling?

en: The recurring fee has been cancelled.
da: Den tilbagevendende gebyr er annulleret.

en: Back to the full list.
da: Tilbage til den komplette liste.

en: Fee ID
da: Gebyr ID

en: Are you sure you want to charge the customer !amount at this time?
da: Er du sikker på at du vil opkræve kunden ! Beløb på dette tidspunkt?

en: Recurring fee @fee charged successfully.
da: Tilbagevendende gebyr @fee trukket.

en: Attempt to charge recurring fee @fee failed.
da: Forsøg på at opkræve tilbagevendende gebyr @fee mislykkedes.

en: Charge this amount each billing period.
da: Træk dette beløb hver faktureringsperiode.

en: Remaining billing periods
da: Resterende faktureringsperioder

en: Specify how many more times to charge the fee.
da: Angiv hvor mange flere gange gebyret skal opkræves.

en: Modify the length of the billing period for this fee. Changing this value will reset the timer for the next charge. You can also charge the fee manually to collect payment ahead of time and reset the interval.
da: Ændre længden af faktureringsperioden for dette gebyr. Ændring af denne værdi vil nulstille timeren for næste opkrævning. Du kan også opkræve gebyret manuelt, for at indsamle betaling forud for tid og nulstille intervallet.

en: Reset the next charge timer upon form submission using the specified interval.
da: Nulstil timeren for næste opkrævning, ved blanket indsendelse med det angivne interval.

en: The changes to the fee have been saved.
da: Ændringerne til gebyret er blevet gemt.

en: Recurring fee @fee deleted.
da: Tilbagevendende gebyr @fee slettet.

en: The handler for processing recurring fees cannot be found.
da: Behandleren af tilbagevendende gebyrer kan ikke findes.

en: Recurring payments failed to process due to invalid credit card gateway.
da: Behandlingen af tilbagevendende betalinger mislykkedes på grund af ugyldig kreditkort-gateway.

en: Recurring fee payment.
da: Tilbagevendende gebyr betaling.

en: !amount recurring fee collected for @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)
da: !amount tilbagevendende gebyr opkræves for @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)

en: Error: Recurring fee <a href="!url">!fee</a> for product @model failed.
da: Fejl: Tilbagevendende gebyr <a href="!url">!fee</a> for vare @model mislykkedes.

en: Failed to capture recurring fee of !amount for product @model on order !order_id.
da: Det lykkedes ikke at gemme tilbagevendende gebyr på !amount for vare @model på ordre !order_id.

en: order !order_id
da: ordre !order_id

en: administer recurring fees
da: administrere tilbagevendende gebyrer

en: The order ID.
da: Ordre ID.

en: Serialized array of extra data.
da: Serialiseret array af ekstra data.
