UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-2.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (83 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Дії

en: Subscribers
uk: Учасники

en: Actions
uk: Події

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Overview
uk: Огляд

en: Date
uk: Дата

en: Daily
uk: Щодня

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: None
uk: Ні

en: Name
uk: Ім'я

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Типово

en: Update
uk: Оновлення

en: remove
uk: видалити

en: Total
uk: Сума

en: ID
uk: Ідентифікатор

en: User
uk: Користувач

en: Check
uk: Перевірити

en: User ID
uk: ID користувача

en: Options
uk: Настроювання

en: Active
uk: Діючий

en: Extensions
uk: Додатки

en: Filter
uk: Фільтр

en: Price
uk: Ціна

en: Customer
uk: Замовник

en: Amount
uk: Сума

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Other
uk: Інше

en: Role
uk: Роль

en: Order
uk: Замовлення

en: Remaining
uk: Залишилось

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Expired
uk: Застарілий

en: unlimited
uk: безмежно

en: Left
uk: Ліворуч

en: Credit card details
uk: Деталі кредитної картки

en: Product
uk: Продукція

en: Products
uk: Товари

en: Interval
uk: Проміжок

en: day(s)
uk: діб

en: week(s)
uk: тижнів

en: month(s)
uk: місяці(в)

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Order ID
uk: Ідентифікатор замовлення

en: Subscription
uk: Підписка

en: A payment has been accepted.
uk: Платіж прийнятий.

en: Purchase date
uk: Дата покупки

en: Suspended
uk: Призупинений

en: year(s)
uk: рік(роки)

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Account
uk: Обліковий Запис

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
uk: Якщо баланс менше або рівний 0.00 ₴

en: Save order
uk: Дотримати порядку

en: COD
uk: Готівкою при отримані

en: Test Gateway
uk: Тестовий шлюз

en: Order @order_id
uk: Замовлення № @order_id

en: Order @order_id - @sku
uk: Замовлення @order_id - @sku

en: Recurring fees
uk: Періодичні платежі

en: Recurring fee
uk: Періодичний платіж

en: Regular interval
uk: Періодично

en: Valid payment methods for orders with recurring fees
uk: Припустимі способи оплати замовлень із періодичними платежами

en: Only selected payment methods will be available for customers purchasing products with recurring fees.<br/>It is up to you to make sure your chosen handler is compatible with the payment methods you select.<br />For example, the uc_recurring handler is only compatible with the Credit Card payment method.
uk: Для клієнтів, що купують товари з періодичними платежами, будуть доступні тільки обрані способи оплати. <br/>Ви повинні переконатися, що вибрали оброблювач, сумісний з обраним способом оплати.  <br />Наприклад, оброблювач uc_recurring сполучимо тільки із платежами оп кредитній карті.

en: Attempt to process recurring fees during checkout.
uk: Пробувати провести періодичні платежі під час оформлення.

en: Regardless of your selection, an admin comment will report the failure.<br/><strong>Note:</strong> Even if you select the first option, checkout will complete if another payment has already been captured.
uk: Не залежно від вашого вибору, буде створений адміністративний коментар про відмові. <br/><strong>Примітка:</strong> Навіть якщо ви вибрали першу опцію, оформлення завершиться, якщо вже був уведений інший платіж.

en: Return a failed message and do not complete checkout.
uk: Видати повідомлення про відмову й не закінчувати оформлення.

en: Return a failed message but complete checkout.
uk: Видати повідомлення про відмову й закінчити оформлення.

en: Show no message and complete checkout.
uk: Не показувати повідомлення й закінчити оформлення.

en: Apply to order
uk: Застосувати до замовлення

en: The order ID.
uk: Ідентифікатор замовлення.

en: Serialized array of extra data.
uk: Послідовний масив додаткової інформації.

en: ca
uk: уд

en: If the order is not shippable.
uk: Якщо замовлення не вимагає доставки.

en: Update the order status to Completed.
uk: Обновити стан замовлення до Завершене.

en: view order
uk: переглянути замовлення

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
uk: Спроба надіслати повідомлення на адрес електронної пошти @email щодо замовлення № @order_id була невдалою.
