UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Subscribers
id: Pelanggan

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: remove
id: buang

en: User
id: Pengguna

en: Check
id: Periksa

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: Active
id: Aktif

en: Extensions
id: Ekstensi

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Amount
id: Jumlah

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Other
id: Lainnya

en: Role
id: Peran

en: Order
id: Urutan

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: Left
id: Kiri

en: Product
id: Produk

en: Billing address
id: Alamat penagihan

en: Products
id: Produk

en: Account
id: Keanggotaan

en: Credit card
id: Kartu kredit

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Test Gateway
id: Tes Gateway
