UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-2.0-beta1) - en to th translation catalogue (46 entries)

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Subscribers
th: ผู้สมัคร

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Date
th: วันที่

en: Daily
th: ทุกวัน

en: Weekly
th: รายสัปดาห์

en: Monthly
th: รายเดือน

en: None
th: ไม่มี

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: remove
th: เอาออก

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Check
th: เช็ค

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Price
th: ราคา

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Other
th: อื่นๆ

en: Order
th: เรียงตาม

en: Date/Time
th: วัน / เวลา

en: Expired
th: หมดอายุ

en: Credit card details
th: รายละเอียดบัตรเครดิต

en: Products
th: รูปสินค้า

en: day(s)
th: วัน

en: week(s)
th: สัปดาห์

en: year(s)
th: ปี

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Credit card
th: บัตรเครดิต

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Test Gateway
th: ทดสอบเกตเวย์

en: Order @order_id
th: รายาการสั่งซื้อที่ @order_id

en: Order @order_id - @sku
th: รายาการสั่งซื้อที่ @order_id - @sku

en: Enter the owner name as it appears on the card.
th: ใส่ชื่อที่ปรากฎอยู่บนบัตรเครดิต

en: You have entered an invalid credit card number.
th: คุณใส่หมายเลขบัตรเครดิตไม่ถูกต้อง

en: The start date you entered is invalid.
th: คุณใส่วันที่เริ่มต้นไม่ถูกต้อง

en: The credit card you entered has expired.
th: บัตรเครดิตของท่านหมดอายุแล้ว

en: You have entered an invalid CVV number.
th: คุณต้องใส่เลข CVV ที่ภูกต้อง

en: You must enter the issuing bank for that card.
th: คุณต้องใส่ชื่อธนาคารผู้ออกบัตร
