UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Subscribers
fa: مشترکین

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Date
fa: تاریخ

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: remove
fa: حذف

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Check
fa: بررسی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Active
fa: فعال

en: Filter
fa: فیلتر

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: Amount
fa: مقدار

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Other
fa: ساير

en: Role
fa: نقش

en: Order
fa: سفارش

en: Date/Time
fa: تاریخ / ساعت

en: Expired
fa: منقضی شده

en: unlimited
fa: نامحدود

en: Left
fa: چپ

en: Credit card details
fa: جزئیات کارت اعتباری

en: Product
fa: محصول

en: Billing address
fa: آدرس جهت صدور صورتحساب

en: Products
fa: محصولات

en: day(s)
fa: روز(ها)

en: week(s)
fa: هفته (ها)

en: month(s)
fa: ماه (ها)

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Subscription
fa: اشتراک

en: A payment has been accepted.
fa: یک پرداخت تائید شد.

en: Purchase date
fa: تاریخ خرید

en: year(s)
fa: سال(ها)

en: Account
fa: حساب

en: Notification
fa: اطلاع‌رسانی

en: Credit card
fa: کارت اعتباری

en: Save order
fa: ترتیب ذخیره

en: COD
fa: پرداخت نقدی هنگام دریافت

en: Test Gateway
fa: درگاه آزمایشی

en: Order @order_id
fa: سفارش @order_id

en: Order @order_id - @sku
fa: سفارش @order_id - @sku

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
fa: این اقدام را نمی توان بازگرداند و ممکن است منجر به فسخ خدمات شود.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
fa: نام دارنده کارت راهمانگونه که روی کارت درج شده است وارد کنید.

en: You have entered an invalid credit card number.
fa: شماره کارت اعتباری وارد شده معتبر نمی‌باشد.

en: The start date you entered is invalid.
fa: تاریخ شروع وارد شده توسط شما، اشتباه است.

en: The credit card you entered has expired.
fa: کارت اعتباری شما منقضی شده است.

en: You have entered an invalid CVV number.
fa: کد CVV وارد شده معتبر نیست.

en: You must enter the issuing bank for that card.
fa: شما باید بانک صادر کننده برای این کارت را وارد کنید.

en: Apply to order
fa: تخصیص به سفارش

en: The order ID.
fa: شناسه سفارش.

en: view order
fa: مشاهده سفارش

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
fa: پرداخت @amount@ currency از طریق PayPal ارسال شد.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
fa: PayPal IPN یک پرداخت به مبلغ @amount@ currency را گزارش داد.

en: Order @order_id at !store
fa: سفارش @order_id در فروشگاه !store

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
fa: اقدام به ارسال نامه الکترونیکی @email مربوط به سفارش @order_id ناموفق بود.
