UC Recurring Payments and Subscriptions (6.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Subscribers
ro: Abonaţi

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Date
ro: Data

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: remove
ro: elimină

en: User
ro: Utilizator

en: Check
ro: Verifică

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Options
ro: Opțiuni

en: Active
ro: Activ

en: Filter
ro: Filtru

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Other
ro: Altele

en: Role
ro: Rol

en: Order
ro: Comandă

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Expired
ro: Expirat

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Left
ro: Stânga

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: day(s)
ro: zi(le)

en: Yearly
ro: Anual

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Purchase date
ro: Dată achiziţie

en: Account
ro: Cont

en: Notification
ro: Notificare

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: Enter the owner name as it appears on the card.
ro: Introduceţi numele titularului exact cum apare pe card.

en: You have entered an invalid credit card number.
ro: Aţi introdus un număr de card de credit invalid.

en: You have entered an invalid CVV number.
ro: Numărul CVV introdus este invalid.

en: You must enter the issuing bank for that card.
ro: Trebuie introdusă banca emiţătoare al cardului.
