Ubercart Referrals (6.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: delete
id: hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Perintah

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Date
id: Tanggal

en: Name
id: Nama

en: User
id: Anggota

en: Continue
id: Lanjutkan

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Code
id: Kode

en: Order
id: Urutan

en: Uses
id: Penggunaan
