Ubercart Referrals (6.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: delete
it: elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Amount
it: Importo

en: Code
it: Codice

en: Order
it: Ordinamento

en: Rate
it: Aliquota

en: Ubercart - core (optional)
it: Ubercart - core (opzionale)

en: Uses
it: Usa
