Ubercart Restrictions (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
ru: Показывать на всех страницах, кроме перечисленных.

en: Show on only the listed pages.
ru: Показывать только на перечисленных страницах.

en: Pages
ru: Страницы

en: Submit
ru: Отправить

en: Age
ru: Возраст

en: Visibility
ru: Видимость

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '!blog' for the blog page and !blog-wildcard for every personal blog. !front is the front page.
ru: Введите одну страницу в одну строчку как путь Drupal. Символ '*' - групповой символ. Например путь '!blog' для страницы блога, как к конкретной и !blog-wildcard для любого из персональных блогов. !front - главная страница.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ru: Показать, если данный PHP-код возвращает <strong>TRUE</strong> (PHP-режим, только для экспертов).

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between !php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ru: Если PHP-код разрешен, вводите его между !php. Имейте в виду, что выполнение некорректного кода может привести к неработоспособности сайта.

en: (details)
ru: (детали)
