Ubercart Restrictions (6.x-1.1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
sv: Visa på alla sidor förutom de angivna sidorna.

en: Show on only the listed pages.
sv: Visa endast på de angivna sidorna.

en: Pages
sv: Sidor

en: Submit
sv: Skicka

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '!blog' for the blog page and !blog-wildcard for every personal blog. !front is the front page.
sv: Ange en sida per rad som Drupals sökvägar. "*" är jokertecken. Exempel på sökvägar är "!blog" för bloggsidan och !blog-wildcard för varje privat blogg. !front är startsidan.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Visa om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between !php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om läget PHP är valt, ange PHP-koden mellan !php. OBS! körs felaktig PHP-kod kan det förstöra din webbplats i Drupal.
