Ubercart Restrictions (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalarda göster.

en: Show on only the listed pages.
tr: Sadece listelenen sayfalarda göster.

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Submit
tr: Gönder

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '!blog' for the blog page and !blog-wildcard for every personal blog. !front is the front page.
tr: Her satıra bir sayfayı Drupal yolu biçiminde giriniz. '*' karakteri jokerdir. Örnek yollar: günlükler için '!blog', her bir günlük için !blog-wildcard. Ana sayfa için !front.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
tr: Aşağıdaki PHP kodu <code>TRUE</code> dönerse göster (PHP-kipi, sadece uzmanlar).

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between !php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP-kipi seçildiyse, PHP kodunu !php arasına giriniz. Hatalı PHP kodunun sitenizi bozabileceğini unutmayın.
