UC Rules (6.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Subject
cs: Předmět

en: Weight
cs: Váha

en: User
cs: Uživatel

en: Host
cs: Hostitel

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Sender
cs: Odesílatel

en: Comment
cs: Komentář

en: Invoice template
cs: Šablona faktury

en: Order status
cs: Stav objednávky

en: Select an order comment type
cs: Vybrat typ komentáře k objednávce

en: Enter this as an admin comment.
cs: Vložit jako správcovský komentář

en: Enter this as a customer order comment.
cs: Zadat jako komentář zákazníka k objednávce.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
cs: Zadat jako komentář zákazníka k objednávce s oznamovací ikonou.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
cs: Vložte komentář k objednáce. Můžete použít <a href="!url">objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
cs: Pokus o odeslání faktury pro objednávku číslo @order_id na email @email selhal.

en: The "From" address.
cs: Adresa odesílatele

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
cs: Zadejte e-mailové adresy, na které chcete odeslat upozornění, jednu na každý řádek. Pro dynamické e-mailové adresy můžete využít tokeny.

en: Select the invoice template to use for this email.
cs: Vyberte šablonu faktury pro tento e-mail.

en: Included information
cs: Zahrnuté informace

en: Show the business header and shipping method.
cs: Zobrazit obchodní hlavičku a způsob dopravy.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
cs: Zobrazit vše předchozí a navíc text s nápovědou, e-mail a patičku obchodu.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
cs: Ukázat vše uvedené výše plus děkovací zprávu.

en: Attempted to e-mail an invoice with no recipient.
cs: Pokus o odeslání faktury emailem, který nemá příjemce.

en: Payment Method
cs: Způsob platby
