UC Rules (6.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Subject
da: Emne

en: Weight
da: Vægt

en: User
da: Bruger

en: Host
da: Værtsnavn

en: Recipients
da: Modtagere

en: Sender
da: Afsender

en: Comment
da: Kommentar

en: Order
da: Rækkefølge

en: Invoice template
da: Fakturaskabelon

en: Order status
da: Ordrestatus

en: Select an order comment type
da: Vælg en ordrekommentar-type

en: Enter this as an admin comment.
da: Indtast dette som en adminkommentar.

en: Enter this as a customer order comment.
da: Indtast dette som en kundeordrekommentar.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
da: Indtast dette som en kundeordrekommentar med et informeret ikon.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
da: Indtast kommentarbeskeden. Bruger <a href="!url">ordresymboler og globale symboler</a>.

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
da: Forsøg på at sende e-mail med faktura for ordre @order_id til @email mislykkedes.

en: The "From" address.
da: "Fra"-adressen.

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
da: Indtast e-mail-adresser der skal modtage meddelelserne; en på hver linje. Du kan ordre-tegn til dynamiske e-mail-adresser.

en: Select the invoice template to use for this email.
da: Vælg faktura-skabelonen som skal bruges i denne e-mail.

en: Included information
da: Inkluderet information

en: Show the business header and shipping method.
da: Vis forretningsoverskrift og forsendelsesmetode.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
da: Vis alt det ovennævnte samt hjælpeteksten, e-mail-teksten, og forretnings-sidefoden.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
da: Vis alt det ovennævnte samt "tak"-beskeden.

en: Attempted to e-mail an invoice with no recipient.
da: Forsøgte at sende en faktura uden en modtager.

en: Payment Method
da: Betalingsmetode
