Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (18 entries)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Password
cs: Heslo

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Credit card details
cs: Detaily platební karty

en: Refund
cs: Refundace

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
cs: Tato informace je potřebná pro Übercart ke komunikaci s Vaším účtem u platební brány. To se liší od přihlašovacího ID a hesla a můžete ho nalézt na stránce nastavení Vašeho účtu platební brány.

en: Live transactions in a live account
cs: Skutečné transakce ve skutečném účtu

en: Developer test account transactions
cs: Transakce v testovacím účtu pro vývojáře

en: cURL error: @error
cs: cURL chyba: @error

en: ACCEPTED
cs: PŘIJATO

en: REJECTED
cs: ZAMÍTNUTO

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
cs: Platební údaje pro tento pravidelný poplatek byly aktualizovány.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
cs: Došlo k chybě během aktualizace vašich platebních údajů. Zkuste to znovu. Jestliže opakovaně nejste schopni provést aktualizaci, kontaktujte nás.

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
cs: Authorize.net vyžaduje PHP knihovnu <a href='!curl_url'>cURL</a>.
