Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Password
da: Adgangskode

en: Update
da: Opdatér

en: Unknown
da: Ukendt

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Credit card details
da: Kreditkort oplysninger

en: Refund
da: Refusion

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
da: Denne information kræves for at Ubercart kan samarbejde med din betalingsgatewaykonto. Den er forskellig fra dit login ID og adgangskode, og kan findes igennem din kontoindstillingsside.

en: Live transactions in a live account
da: Rigtige transaktioner i en rigtig konto

en: Developer test account transactions
da: Udvikler testkonto transaktioner

en: cURL error: @error
da: cURL fejl: @error

en: ACCEPTED
da: GODKENDT

en: REJECTED
da: AFVIST

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
da: Betalingsoplysningerne for den gentagende betaling er blevet opdateret.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
da: En fejl er opstået under opdateringen af dine betalingsoplysninger. Prøv venligst igen og kontakt os hvis du er ude af stand til at gennemføre opdateringen.

en: !amount recurring fee collected for @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)
da: !amount tilbagevendende gebyr opkræves for @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
da: Authorize.net kræver at PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> bibliotek.
