Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Password
hu: Jelszó

en: Update
hu: Frissítés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Not found
hu: Nem található

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
hu: Erre az adatra az Übercartnak szüksége van, hogy kommunikálni tudjon a bankkal a fizetési átjárón keresztül. Ez az adat különbözik a bejelentkezési azonosítótól és jelszótól viszont megtalálható a fiók beállításai között.

en: Live transactions in a live account
hu: Élő tranzakciók az élő fiókban.

en: Developer test account transactions
hu: Fejlesztői teszt fiók tranzakciók

en: cURL error: @error
hu: cURL hiba: @error

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
hu: Az rendszeres díj fizetési részletei frissítve.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
hu: Hiba történt a fizetés részleteinek frissítése során. Érdemes újrapróbálni, a hiba tartós fennállása esetén a bolt üzemeltetői tudnak segíteni.

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: Az Authorize.net használatához szükség van a PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> kiterjesztésre.

en: API Merchant ID and password
hu: API kereskedőazonosító és jelszó

en: API Merchant ID
hu: API kereskedőazonosító
