Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Update
it: Aggiorna

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Not found
it: Non trovato

en: Credit card details
it: Dettagli carta di credito

en: Refund
it: Rimborso

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: ACCEPTED
it: ACCETTATO

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
it: Le informazioni di pagamento per quella rata sono state aggiornate.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
it: Si è verificato un errore aggiornando le informazioni di pagamento. Riprova e contattaci se non puoi eseguire l'aggiornamento.

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
it: Authorize.net richiede la libreria PHP <a href='!curl_url'>cURL</a>.

en: Type: @type
it: Tipo: @type
