Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: Password
ja: パスワード

en: Update
ja: 更新

en: Unknown
ja: 不明

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Credit card details
ja: クレジットカードの詳細

en: Refund
ja: 払い戻し

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
ja: この情報は、Ubercartが支払いゲートウェイ上のあなたのアカウントとやり取りをするのに必要です。あなたのログインIDおよびパスワードとは異なります。これはアカウントの設定ページ上で見つけられます。

en: Live transactions in a live account
ja: ライブアカウントでのライブ取引

en: Developer test account transactions
ja: 開発者テストアカウント取引

en: cURL error: @error
ja: cURL エラー: @error

en: ACCEPTED
ja: 承認されました

en: REJECTED
ja: 却下されました

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
ja: 定期支払いのお支払い詳細は更新されました。

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
ja: 定期支払いのお支払い詳細の更新中にエラーが発生しました。再度お試しいただき、更新ができない場合はご連絡下さい。

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
ja: Authorize.netはPHPの<a href='!curl_url'>cURL</a>ライブラリーが必要です。
