Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Update
nl: Bijwerken

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Credit card details
nl: Creditcardgegevens

en: Refund
nl: Restitutie

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
nl: Deze informatie heeft &Uuml;bercart nodig om met uw betaalgateway te kunnen communiceren. Deze verschilt van uw inlognaam en wachtwoord. U kunt deze vinden op uw accountpagina.

en: Live transactions in a live account
nl: Echter transacties in een live account

en: Developer test account transactions
nl: Transacties in een test-account voor ontwikkelaars

en: cURL error: @error
nl: cURL fout: @error

en: ACCEPTED
nl: GEACCEPTEERD

en: REJECTED
nl: GEWEIGERD

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
nl: De betaalgegevens voor die terugkerende kosten zijn gewijzigd.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
nl: Er is een fout opgetreden bij het wijzigen van uw betaalgegevens. Wijzig opnieuw en neem contact met ons op indien het blijft mislukken.

en: !amount recurring fee collected for @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)
nl: !amount terugkerende betaling geïnd voor @model. (ID: <a href="!url">!fee</a>)

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
nl: Authorize.net vereist de PHP <a href='!curl_url'>cURL</a>-bibliotheek.
