Ubercart securepay.com.au Payment Gateway (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Password
pt: Senha

en: Update
pt: Atualizar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Credit card details
pt: Detalhes do cartão de crédito

en: Refund
pt: Estorno

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
pt: Essa informação é necessária para o Ubercart interagir com a sua conta do portal de pagamento. É diferente do seu login e senha desse sistema, provavelmente deve ser encontrada nas suas configurações de conta.

en: Live transactions in a live account
pt: Transações reais em uma conta real

en: Developer test account transactions
pt: Conta de teste de transações do desenvolvedor

en: cURL error: @error
pt: Erro cURL: @error

en: ACCEPTED
pt: ACEITO

en: REJECTED
pt: REJEITADO

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
pt: Autorize.Net requer a biblioteca PHP <a href='!curl_url'>cURL</a>.
