Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: State
da: Status

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: American Samoa
da: Amerikansk Samoa

en: Georgia
da: Georgien

en: Marshall Islands
da: Marshalløerne

en: Northern Mariana Islands
da: Nordmarianerne

en: Production
da: Produktion

en: Transaction key
da: Transaktionsnøgle

en: Street address
da: Adresse

en: Federated States of Micronesia
da: Mikronesien

en: California
da: Californien

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Country code
da: Landekode

en: Tax
da: Skat

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
da: Aktiver udregningen af afgifter via CyberSource afgiftsservice.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
da: Indtast forkortelsen på to bogstaver for din landsdel.

en: ZIP/Postal code
da: Postnummer

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
da: Indtast ISO 3166-1 koden (2 bogstaver); konsulter Wikipedia hvis du ikke kender din kode.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
da: Ude af stand til at skabe forbindelse til CyberSource via SOAP.

en: No taxes returned for this order.
da: Ingen afgifter tilbagebetalt på denne ordre.

en: @city city tax
da: @city by afgift

en: County tax
da: Amt afgift

en: District tax
da: Distrikt afgift

en: @state state tax
da: @state landsdel afgift

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
da: Forsøg på at udregne afgifter mislykkedes for følgende ordre @order_id - årsag @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
da: Forsøg på at udregne afgifter mislykkedes for følgende ordre @order_id. Intet svar fra Cybersource.

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
da: Afgiftsberegning frembragte uensartede resultater. Forventet en total på @total, modtog følgende: @dump

en: Order Taxes
da: Ordreafgifter
