Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to es translation catalogue (42 entries)

en: Test
es: Prueba

en: State
es: Estado

en: First name
es: Nombre

en: Last name
es: Apellidos

en: City
es: Ciudad

en: American Samoa
es: Samoa americana

en: Marshall Islands
es: Islas Marshall

en: Northern Mariana Islands
es: Islas Marianas del Norte

en: Palau
es: Palaos

en: Virgin Islands
es: Islas Vírgenes

en: Production
es: Producción

en: Transaction key
es: Clave de transacción

en: Street address
es: Dirección

en: Federated States of Micronesia
es: Estados Federados de Micronesia

en: New Jersey
es: Nueva Jersey

en: New Mexico
es: Nuevo México

en: New York
es: Nueva York

en: North Carolina
es: Carolina del Norte

en: North Dakota
es: Dakota del Norte

en: Oregon
es: Oregón

en: South Carolina
es: Carolina del Sur

en: South Dakota
es: Dakota del Sur

en: West Virginia
es: Virginia Occidental

en: Ubercart - payment
es: Ubercart - pagos

en: Country code
es: Código de país

en: Merchant ID
es: ID de vendedor

en: Tax
es: Impuesto

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
es: Activar el cálculo de impuestos a través del servicio fiscal de CyberSource.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
es: Escriba la abreviatura de dos caracteres de su estado o provincia.

en: ZIP/Postal code
es: Código postal/ZIP

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
es: Escriba el código ISO 3166-1 de dos caracteres (consulte la Wikipedia si no sabe cuál es el suyo).

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
es: No se pudo conectar con CyberSource a través de SOAP.

en: No taxes returned for this order.
es: No hay impuestos para este pedido.

en: @city city tax
es: Impuesto local de @city

en: County tax
es: Impuesto del condado

en: District tax
es: Impuesto del distrito

en: @state state tax
es: Tasa estatal de @state

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
es: Falló el intento de calcular los impuestos para el pedido @order_id - motivo @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
es: Se intentó calcular los impuestos del pedido @order_id. CyberSource no ha respondido.

en: District Of Columbia
es: Distrito de Columbia

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
es: Los cálculos de impuestos produjeron resultados dispares. Se esperaba un total de @total y se recibió lo siguiente: @dump

en: Order Taxes
es: Impuestos del pedido
