Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to lt translation catalogue (32 entries)

en: Test
lt: Testas

en: State
lt: Etapas

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: City
lt: Miestas

en: American Samoa
lt: Amerikos Samoa

en: Georgia
lt: Gruzija

en: Guam
lt: Guamas

en: Marshall Islands
lt: Maršalo salos

en: Northern Mariana Islands
lt: Šiaurės Marianų salos

en: Puerto Rico
lt: Puerto Rikas

en: Production
lt: Produkcija

en: Transaction key
lt: Sandorio raktas

en: Street address
lt: Adresas

en: Ubercart - payment
lt: Ubercart - apmokėjimas

en: Country code
lt: Šalies kodas

en: Merchant ID
lt: Pardavėjo ID

en: Tax
lt: Mokesčiai

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
lt: Įjungti mokesčių skaičiavimą per mokesčių paslaugą.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
lt: Įveskite 2 valstijos simbolius

en: ZIP/Postal code
lt: Pašto kodas

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
lt: Įveskite 2 raidžių ISO 3166-1 kodą; peržiūrėkite Wikipedia jei nežinote.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
lt: Neįmanoma susieti CyberSource per SOAP.

en: No taxes returned for this order.
lt: Šiam užsakymui mokečių nėra.

en: @city city tax
lt: @city miesto mokestis

en: County tax
lt: Šalis mokestis

en: District tax
lt: Srities mokestis

en: @state state tax
lt: @state valstijos mokestis

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
lt: Bandymas skaičiuoti mokesčius nepavyko užsakymui @order_id - priežastis @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
lt: Bandymas skaičiuoti mokesčius nepavyko užsakymui  @order_id. Be priežasties iš CyberSource.

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
lt: Mokesčio skaičiavimas davė nelygių rezultatų. Tikėtasi viso @total, gauta: @dump

en: Order Taxes
lt: Užsakymo mokesčiai
