Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: State
nl: Status

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: American Samoa
nl: Amerikaans Samoa

en: Georgia
nl: Georgië

en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Marianen

en: Virgin Islands
nl: Maagdeneilanden

en: Production
nl: Productie

en: Transaction key
nl: Transactiesleutel

en: Street address
nl: Adres

en: Federated States of Micronesia
nl: Federale Staten van Micronesia

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Country code
nl: Landcode

en: Merchant ID
nl: Verkoper-ID

en: Tax
nl: BTW

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
nl: BTW-berekening via de CyberSource inschakelen.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
nl: Voeg de twee-letterige afkorting in van uw staat of provincie.

en: ZIP/Postal code
nl: Postcode

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
nl: Voeg de 2-letterige ISO 3166-1 code in. Mocht u niet weten welke dit is dan kunt u dit in de Wikipedia opzoeken.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
nl: Er kon geen verbinding worden gemaakt naar CyberSource via SOAP.

en: No taxes returned for this order.
nl: Geen belasting teruggegeven voor deze bestelling.

en: @city city tax
nl: @city stadsbelasting.

en: County tax
nl: County-belasting

en: District tax
nl: District-belasting

en: @state state tax
nl: @state staatsbelasting

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
nl: BTW-berekening mislukt voor order @order_id. Reden: @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
nl: BTW van bestelling @order_id kon niet worden berekend. Er werd geen reactie van CyberSource ontvangen.

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
nl: BTW-berekening heeft ongelijke resultaten opgeleverd. Een totaal van @total werd verwacht, maar het volgende werd ontvangen: @dump

en: Order Taxes
nl: Belastingen van de bestelling

en: We apologize for the delay, but we are unable to process your credit card at this time. Please <a href="@url">contact sales</a> to complete your order.
nl: Wij verontschuldigen onszelf voor de vertraging, maar we zijn op dit moment niet in staat uw creditcard te verwerken. <a href="@url">Neem contact op met de verkoopafdeling</a> om uw bestelling te voltooien.
