Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: State
sv: Läge

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: City
sv: Stad

en: American Samoa
sv: Amerikanska Samoa

en: Georgia
sv: Georgien

en: Marshall Islands
sv: Marshallöarna

en: Northern Mariana Islands
sv: Nordmarianerna

en: Virgin Islands
sv: Jungfruöarna

en: Production
sv: Produktion

en: Transaction key
sv: Transaktionsnyckel

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Federated States of Micronesia
sv: Mikronesiens federerade stater

en: California
sv: Kalifornien

en: New Mexico
sv: Nya Mexiko

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Country code
sv: Landskod

en: Merchant ID
sv: Säljarens ID

en: Tax
sv: Skatt

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
sv: Aktivera beräkning av skatt genom CyberSource tjänst för detta.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
sv: Amge två tecken som motsvarar ditt län eller landskap.

en: ZIP/Postal code
sv: ZIP/Postnummer

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
sv: Ange den tvåsiffriga koden för ISO 3166-1. Använd Wikipedia om du inte vet vad den är.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
sv: Kunde inte ansluta till CyberSource via SOAP.

en: No taxes returned for this order.
sv: Inga skatter för denna beställning.

en: @city city tax
sv: Kommunalskatt för @city

en: County tax
sv: Landstingsskatt

en: District tax
sv: Landstingsskatt

en: @state state tax
sv: @state statlig skatt

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
sv: Misslyckades med att räkna ut skatt för beställning @order_id - orsak @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
sv: Försök att räkna ut skatt misslyckades för beställning @order_id. inget svar returnerades  av CyberSource.

en: District Of Columbia
sv: Columbiadistriktet

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
sv: Skatteberäkning gav ett ojämnt resultat. Förväntade sig totalbelopp på @total, fick följande: @dump

en: Order Taxes
sv: Skatter för beställning
