Ubercart CyberSource taxes (6.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (80 entries)

en: Test
uk: Тест

en: State
uk: Стан

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: American Samoa
uk: Американське Самоа

en: Georgia
uk: Грузія

en: Guam
uk: Гуам

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Northern Mariana Islands
uk: Північні Маріанські острови

en: Palau
uk: Палау

en: Puerto Rico
uk: Пуерто-Ріко

en: Virgin Islands
uk: Віргінські Острови

en: Production
uk: Експлуатація

en: Transaction key
uk: Ключ трансакції

en: Street address
uk: Вулиця

en: Federated States of Micronesia
uk: Федеративні Штати Мікронезії

en: Alabama
uk: Алабама

en: Alaska
uk: Аляска

en: Arizona
uk: Арізона

en: Arkansas
uk: Арканзас

en: California
uk: Каліфорнія

en: Colorado
uk: Колорадо

en: Connecticut
uk: Коннектикут

en: Delaware
uk: Делавер

en: Florida
uk: Флорида

en: Hawaii
uk: Гаваї

en: Idaho
uk: Айдахо

en: Illinois
uk: Іллінойс

en: Indiana
uk: Індіана

en: Iowa
uk: Айова

en: Kansas
uk: Канзас

en: Kentucky
uk: Кентуккі

en: Louisiana
uk: Луїзіана

en: Maine
uk: Мен

en: Maryland
uk: Меріленд

en: Massachusetts
uk: Масачусетс

en: Michigan
uk: Мічиган

en: Minnesota
uk: Міннесота

en: Mississippi
uk: Міссісіпі

en: Missouri
uk: Міссурі

en: Montana
uk: Монтана

en: Nebraska
uk: Небраска

en: Nevada
uk: Невада

en: New Hampshire
uk: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

en: New York
uk: Нью-Йорк

en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

en: North Dakota
uk: Північна Дакота

en: Ohio
uk: Огайо

en: Oklahoma
uk: Оклахома

en: Oregon
uk: Орегон

en: Pennsylvania
uk: Пенсільванія

en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

en: South Dakota
uk: Південна Дакота

en: Tennessee
uk: Теннессі

en: Texas
uk: Техас

en: Utah
uk: Юта

en: Vermont
uk: Вермонт

en: Virginia
uk: Вірджинія

en: Washington
uk: Вашингтон

en: West Virginia
uk: Західна Вірджинія

en: Wisconsin
uk: Вісконсин

en: Wyoming
uk: Вайомінг

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Country code
uk: Код країни

en: Merchant ID
uk: Торговий ідентифікатор

en: Tax
uk: Податки

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
uk: Дозволити обчислення податків через службу податків CyberSource.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
uk: Введіть абревіатуру з 2-х літер вашого області/району

en: ZIP/Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
uk: Введіть 2-літерний код  ISO 3166-1; зверніться до Вікіпедії, якщо не знаєте свій код.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
uk: Неможливо зв'язатися з CyberSource через SOAP.

en: District Of Columbia
uk: Округ Колумбія

en: Order Taxes
uk: Податки замовлення

en: Armed Forces (Americas)
uk: Збройні сили (Латинська Америка)

en: Armed Forces (Europe, Canada, Middle East, Africa)
uk: Збройні сили (Европа, Канада, Близький схід, Африка)

en: Armed Forces (Pacific)
uk: Збройні сили (Тихоокеанський регіон)
